logo
player background
live avator

5s
Total
0
Today
0
Total
0
Today
0
  • What would you like to know?
    Company Advantages Sample Service Certificates Logistics Service
Online Chat WhatsApp Inquiry
Auto
resolution switching...
Submission successful!
بنر بنر
جزئیات خبر
Created with Pixso. صفحه اصلی Created with Pixso. اخبار Created with Pixso.

تفاوت Hastelloy C-22 و C276 چیست؟

تفاوت Hastelloy C-22 و C276 چیست؟

2023-09-11

این دو آلیاژ یک خانواده، شیمی پایه یکسان و خدمات مورد نظر یکسان هستند و داده های منتشر شده انتخاب را بر روی دو سوال و نه بر اساس اولویت کلی تعیین می کند. اول اینکه آیا محیط در حال اکسید شدن یا احیا است و دوم اینکه آیا قطعه جوش می شود یا خیر. هر چیز دیگری در مورد این جفت یا یک تفاوت کوچک است یا یک سوء تفاهم است که به طور گسترده در گردش است.

هر دو آلیاژ نیکل-کروم-مولیبدن با افزودن تنگستن هستند. C-22 UNS N06022 و W.Nr است. 2.4602. C-276 UNS N10276 و W.Nr است. 2.4819. تفاوت ترکیب معامله بین دو عنصر است و کل تفاوت فنی است: یک آلیاژ کروم بیشتری و مولیبدن کمتری دارد و دیگری برعکس.

تفاوت ترکیب، به درستی بیان شده است

ارقام اسمی منتشر شده در کنار هم در زیر آمده است و جهت معامله نکته اصلی است. کروم در شرایط اکسیداسیون مقاومت می کند، مولیبدن در شرایط کاهشی و در برابر حفره شدن مقاومت ایجاد می کند. آلیاژی که کروم بالاتری دارد، آلیاژی برای خدمات اکسیداسیون است، به همین دلیل است که مقایسه اصلاً جهت دارد.

عنصر C-22، اسمی یا حداکثر C-276، اسمی یا حداکثر چه تفاوتی می خرد
نیکل 56 تعادل تعادل ماتریس در هر دو، و عنصری که در برابر ترک خوردگی تنش کلرید مقاومت دارد
کروم 22 16 تفاوت قاطع کروم بالاتر در C-22 باعث مقاومت بهتر آن در برابر محیط های اکسید کننده می شود و 6 نقطه است و گرد نمی شود.
مولیبدن 13 16 برعکس کروم. مولیبدن بالاتر در C-276 باعث عملکرد بهتر آن در کاهش شدید اسیدها می شود.
تنگستن 3 4 یک تفاوت واقعی در ارقام اسمی و یک تفاوت کوچک در محدوده مشخصات، که همپوشانی دارند. دلیل انتخاب هر یک از آلیاژها نیست
آهن 3 5 یک اضافه کنترل شده در هر دو، به اندازه کافی پایین نگه داشته شد تا ساختار تک فاز باقی بماند
کبالت حداکثر 2.5 حداکثر 2.5 باقی مانده در هر دو درجه
سیلیکون حداکثر 0.08 حداکثر 0.08 باقیمانده و یکی از دو حدی که گریدها را قابل جوش می‌کند
منگنز حداکثر 0.50 حداکثر 1.0 یک باقیمانده
کربن حداکثر 0.010 حداکثر 0.01 عملاً یکسان است و محدودیت دیگری که نمرات را قابل جوش می کند
وانادیوم حداکثر 0.35 حداکثر 0.35 باقی مانده در هر دو

دو جمله در گردش این را به عقب برمی‌گردانند و هر دو ارزش تصحیح را دارند زیرا انتخاب را معکوس می‌کنند. توصیفی که به C-22 مولیبدن بالاتری می دهد و سپس 12.5 تا 14.5 درصد برای C-22 در مقابل 15 تا 17 درصد برای C-276 نقل می کند، در یک جمله با خود تناقض دارد، زیرا 12.5 تا 14.5 رقم پایین تر است. و تفاوت تنگستن معمولاً به گونه‌ای مشخص می‌شود که گویی تعیین‌کننده است، زمانی که محدوده‌های مشخصات با هم همپوشانی دارند و کروم و مولیبدن آن‌هایی هستند که نمرات را از هم جدا می‌کنند.

دماهای بحرانی، در همان راه حل

مفیدترین اندازه گیری منتشر شده برای این جفت، آزمایش حفره های بحرانی و دمای شکاف بحرانی است که روی هر دو آلیاژ در یک محلول اجرا می شود، بنابراین مقایسه مانند مشابه است. محلول محلول اکسید کننده است: 4% کلرید سدیم با 0.1% سولفات آهن و اسید کلریدریک در pH 2 که حدود 24300 ppm کلرید می دهد. حفره پس از 24 ساعت و خوردگی شکاف پس از 100 ساعت، با افزایش دما در مراحل 5 درجه ارزیابی شد.

آلیاژ دمای حفره ای بحرانی دمای بحرانی شکاف
هاستلوی C-22 بالای 150 درجه سانتیگراد، که سقف آزمایش در بالای 302 درجه فارنهایت است 102 درجه سانتیگراد، که 212 درجه فارنهایت و نقطه جوش محلول است
هاستلوی C-276 150 درجه سانتیگراد یا 302 درجه فارنهایت 80 درجه سانتیگراد یا 176 درجه فارنهایت
هاستلوی C-4 140 درجه سانتیگراد یا 284 درجه فارنهایت 50 درجه سانتیگراد یا 122 درجه فارنهایت
هاینز 625 90 درجه سانتیگراد یا 194 درجه فارنهایت 50 درجه سانتیگراد یا 122 درجه فارنهایت
Hastelloy G-30 70 درجه سانتیگراد یا 158 درجه فارنهایت 40 درجه سانتیگراد یا 104 درجه فارنهایت
AL-6XN ضد زنگ 70 درجه سانتیگراد یا 158 درجه فارنهایت 45 درجه سانتیگراد یا 113 درجه فارنهایت
ضد زنگ 254SMO 60 درجه سانتیگراد یا 140 درجه فارنهایت 40 درجه سانتیگراد یا 104 درجه فارنهایت
904 لیتر ضد زنگ 45 درجه سانتیگراد یا 113 درجه فارنهایت 20 درجه سانتیگراد یا 68 درجه فارنهایت
ضد زنگ نوع 316 20 درجه سانتیگراد یا 68 درجه فارنهایت 5 درجه سانتیگراد و کمتر، یا 23 درجه فارنهایت و کمتر

ستون شکاف را به‌عنوان شکل تعیین‌کننده بخوانید، زیرا ستونی است که حاشیه باریک‌تری دارد و بر یک کشتی واقعی با صورت‌های واشر و پاهای مرده حاکم است. C-22 دمای 102 درجه سانتیگراد را تحمل می کند که در آن C-276 در دمای 80 درجه سانتیگراد متوقف می شود که یک شکاف 22 درجه است. ارقام حفره‌ای نزدیک‌تر هستند، زیرا C-22 به سقف آزمایش در دمای بالای 150 درجه سانتی‌گراد در مقابل 150 درجه سانتی‌گراد برای C-276 می‌رسد، و قرائت صادقانه این است که هر دو در بالای مقیاس هستند و هیچ‌کدام از آنها خیلی جلوتر نیستند.

نمرات ضد زنگ در جدول آورده شده است زیرا مقیاس را نشان می دهد. سه درجه که معمولاً برای سرویس کلرید در نظر گرفته می شود، AL-6XN، 254SMO و 904L، همگی بین 40 تا 45 درجه سانتیگراد روی شکاف قرار می گیرند که کمتر از دمای اکثر جریان های فرآیند و کمتر از دمای اکثر آب خنک کننده برگشتی است.

تست کلر مرطوب، که واضح ترین نتیجه است

کلر مرطوب اشباع محیطی است که این دو را به وضوح از هم جدا می کند و مقایسه به عنوان یک مطالعه اختصاصی و نه به عنوان یک ردیف از جدول کلی انجام شد. محیط 3000 ppm محلول کلرید تنظیم شده با pH 1.5 با اسید کلریدریک و گاز کلر حباب شده از طریق آن برای کل دوره 30 روزه بود، با گاز خروجی به آب هدایت می شد تا فشار معکوس کمی کلر را در فاز بخار نگه دارد. pH در پایان 0.9 بود.

شرایط تست هاستلوی C-276 هاستلوی C-22
کوپن در رابط مایع و بخار، مایع در دمای 65 درجه سانتیگراد حمله شدید فلز جوش در انتهای فاز بخار کوپن بدون حمله در معاینه با بزرگنمایی 40 برابر
کوپن های کاملا غوطه ور در دمای 80 درجه سانتی گراد خوردگی شدید فلز جوش و حمله بین دانه ای در منطقه تحت تأثیر گرما بدون حمله، با نرخ خوردگی یکنواخت 1.5 میل در سال
کوپن در فاز بخار در دمای 65 درجه سانتیگراد حفره فلزی جوش کمی حمله جزئی ناحیه تحت تأثیر حرارت و اچ شدن جزئی فلز پایه بدون حمله موضعی، با 2.5 میل در سال
فاز مایع در دمای 95 درجه سانتیگراد آزمایش نشده، قبلاً در دماهای پایین تر شکست خورده است بدون حمله موضعی، با 0.9 میل در سال
فاز بخار در دمای 90 درجه سانتیگراد تست نشده بدون حمله موضعی، با 5 میل در سال

نتیجه گیری منتشر شده این است که C-22 به طور قابل توجهی نسبت به C-276 در برابر کلر مرطوب مقاوم تر است. جزئیات داخل نتیجه مفیدتر از نتیجه گیری است و C-276 در آنجا شکست خورد. در هر دمایی که آزمایش شد، حمله به C-276 در منطقه متمرکز بودفلز جوش و منطقه تحت تأثیر حرارتو نه در صفحه اصلی. فلز اصلی یک تولید جوش داده شده نقطه ضعف نبود. جوش بود.

مقایسه پایداری حرارتی، که دلیل انتشار تفاوت درجات است

دلیل وجود C-22 به عنوان یک درجه جداگانه و نه به عنوان یک تغییر در C-276، پایداری حرارتی در ناحیه متاثر از گرما یک جوش است و این تفاوت به عنوان یک آزمایش کوپن جوش داده شده منتشر می شود و نه به عنوان یک ادعا.

آزمون هاستلوی C-276 هاستلوی C-22
کوپن های جوش داده شده در محلول فرآیند اسید سولفوریک اکسید کننده: 11٪ اسید سولفوریک با 3.9٪ سولفات آهن و سایر مواد شیمیایی، در 302 درجه فارنهایت یا 150 درجه سانتیگراد، تحت فشار بیش از حد با اکسیژن حمله شدید غیرمعمول فلز پایه، فلز جوش و منطقه تحت تاثیر حرارت.تنها یک سوم ضخامت کوپن در منطقه تحت تأثیر گرما از آزمایش جان سالم به در برد حداقل حمله خوردگی به نمونه
همان منبع واجد شرایط نتیجه C-276 به ندرت در رسانه های دیگر تا این حد مورد حمله قرار می گیرد، به همین دلیل است که این محیط تبعیض آمیز است و انتقاد کلی از درجه نیست. C-22 برای مقاومت در برابر تشکیل رسوبات مرزی دانه در ناحیه متاثر از گرمای جوش ایجاد شده است، که آن را برای اکثر کاربردهای فرآیند شیمیایی در شرایط جوشکاری مناسب می کند.

این جدول دلیل فنی تفاوت کروم است. کروم بالاتر در C-22 چیزی است که منطقه متاثر از حرارت را از تشکیل فازهای بین فلزی که آن را آسیب پذیر می کند، حفظ می کند، و توضیحات منتشر شده از درجه بیان می کند که در برابر تشکیل رسوبات مرزی دانه در منطقه تحت تاثیر حرارت جوش مقاومت می کند و بنابراین برای اکثر کاربردهای فرآیند شیمیایی در شرایط جوشکاری مناسب است.

یک تصحیح اصطلاحات به اینجا تعلق دارد، زیرا نسخه منتشر شده این مقایسه از کلمه اشتباه استفاده می کند. این مکانیسم در گردش به عنوان حساس‌سازی توصیف می‌شود، که اصطلاحی برای رسوب کاربید کروم در فولاد زنگ نزن آستنیتی است. توضیحات منتشر شده از این آلیاژ مکانیسم را به صورت تشکیل رسوبات مرزی دانه در ناحیه تحت تاثیر حرارت بیان می کند که برای آلیاژ نیکل-کروم-مولیبدن به معنای فازهای بین فلزی است و نه کاربید کروم. نتیجه عملی یکسان است و مکانیسم متفاوت است و مشخصاتی که درخواست تست حساسیت می کند، درخواست آزمایش اشتباه است.

جایی که هر یک برنده می شود، متوسط ​​به متوسط

این دو درجه به طور کلی با یکدیگر مرتب نمی شوند. داده‌های خوردگی آبی منتشر شده، که روی هر دو آلیاژ در محیط یکسان در دماهای یکسان اجرا می‌شوند، یک الگو را نشان می‌دهند و نه رتبه‌بندی، و رسانه‌هایی وجود دارند که C-276 در آنها انتخاب بهتری است.

متوسط ​​و شرایط C-22، مایل در سال C-276، مایل در سال کدام بهتر است
اسید نیتریک، 10٪، در حال جوش زیر 1 7 C-22
اسید نیتریک، 65٪، در حال جوش 134 888 C-22، بیش از شش برابر
اسید نیتریک، 5 درصد، با 6 درصد اسید هیدروفلوئوریک در 140 درجه فارنهایت 67 207 C-22
اسید نیتریک، 8.8 درصد، با 15.8 درصد اسید کلریدریک در 126 درجه فارنهایت 4 33 C-22
کلرید آهن، 10 درصد، در حال جوش 1 2 C-22
پنتوکسید فسفر، 44 درصد، در 240 درجه فارنهایت 21 100 C-22
اسید سولفوریک 50 درصد با 42 گرم در لیتر سولفات آهن در حال جوش 40 250 C-22
اسید سولفوریک 23 درصد با اسید کلریدریک و کلرید آهن و مس، در حال جوش 8 55 C-22
اسید سولفوریک 11.5 درصد با اسید کلریدریک و کلرید آهن و مس، در حال جوش 3 42 C-22
اسید کلریدریک، 1٪، در حال جوش 3 13 C-22
اسید کلریدریک، 1.5٪، در حال جوش 14 32 C-22
اسید هیدروکلریک، 2٪، در حال جوش 61 51 C-276، باریک
اسید هیدروکلریک، 2.5٪، در حال جوش 141 85 C-276
اسید کلریدریک، 10٪، در حال جوش 400 288 C-276
اسید کلریدریک 5 درصد با اسید هیدروفلوئوریک 2 درصد در دمای 158 درجه فارنهایت 59 26 C-276
اسید سولفوریک 10 درصد با اسید کلریدریک 1 درصد، در حال جوش 225 116 C-276
اسید سولفوریک 5 درصد با اسید کلریدریک 0.5 درصد در حال جوش 61 49 C-276

الگوی موجود در آن جدول همان الگوی است که باید با خود بردارد.C-22 هر جا که یک اکسید کننده وجود داشته باشد برنده می شودبه همین دلیل است که در اسید نیتریک، در کلرید آهن و در هر اسید مخلوط حاوی یون‌های آهن یا مس برنده می‌شود. C-276 در چندین وظیفه ساده اسید کلریدریک و سولفوریک در غلظت‌های بالاتر برنده می‌شود، جایی که مولیبدن بالاتر عنصر تعیین‌کننده است و محیط مستقیماً و نه از طریق مکانیسم اکسیدکننده به فلز حمله می‌کند.

دو پیامد عملی به دنبال دارد. کارخانه ای که دارای ترکیبی از وظایف است، به جای انتخاب درجه ای که در مقایسه کلی قوی تر به نظر می رسد، باید محیط خاص را آزمایش کند، زیرا این دو مکان را در جدول تعویض می کنند. و وظیفه ای که شامل یک اکسید کننده یا وظیفه ای است که در آن شیمی می تواند در طول یک ناراحتی اکسید شود، موردی است که شرح منتشر شده C-22 به آن اشاره می کند، زیرا در جایی که شرایط احیا و اکسیداسیون هر دو در جریان فرآیند با آن مواجه می شوند، مقاومت ارائه می دهد.

تفاوت های فیزیکی و ساخت

ملک یا نقطه هاستلوی C-22 هاستلوی C-276
محدوده ذوب 1357 تا 1399 درجه سانتیگراد که 2475 تا 2550 درجه فارنهایت است 1323 تا 1371 درجه سانتی گراد یا 2415 تا 2500 درجه فارنهایت
تراکم 8.69 g/cm³ در 24 درجه سانتی گراد 8.89 g/cm³ در 24 درجه سانتی گراد
میانگین ضریب انبساط 12.4 × 10-6در هر درجه سانتیگراد از 24 تا 93 درجه سانتیگراد، افزایش به 16.2 در 24 تا 982 درجه سانتیگراد 11.2 × 10-6در هر درجه سانتیگراد از 24 تا 100 درجه سانتیگراد
مقاومت الکتریکی در 24 درجه سانتیگراد 1.14 میکرو اهم متر 1.23 میکرو اهم متر
حالت جوش داده شده مناسب برای اکثر کاربردهای فرآیند شیمیایی در شرایط جوش داده شده، زیرا در برابر بارش مرزی دانه در ناحیه تحت تاثیر گرما مقاومت می کند. منطقه متاثر از گرما منطقه آسیب پذیر در خدمات اکسیداسیون است و نتیجه کوپن جوش داده شده منتشر شده شواهد است.
به عنوان پرکننده فلز استفاده کنید به عنوان سیم پرکننده آلیاژی و به عنوان یک روکش جوش قابل مصرف برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود برای این منظور استفاده نمی شود
کنترل ترکیب در محدوده UNS N06022 قرار می گیرد، اما برای عملکرد بهبود یافته به ترکیب محدودتری تولید می شود، که توسعه دهنده می گوید به اندازه کافی قابل توجه است که ثبت اختراع شده است. تولید شده در محدوده منتشر شده UNS N10276
مشخصات ASTM B-574، B-575، B-619، B-622 و B-626، با معادل های ASME SB، DIN 17744 شماره 2.4602 و TUV Werkstoffblatt 479، و ASME Section VIII Division 1 مشخصات ASTM و ASME که هر فرم محصول را پوشش می دهد

ردیف محدوده ذوب ادعایی را حل می کند که در جهت دیگر گردش می کند. C-22 دارای محدوده ذوب بالاتری از این دو است، 1357 تا 1399 درجه سانتیگراد در مقابل 1323 تا 1371 درجه سانتیگراد، بنابراین مقایسه ای که رقم C-276 بالاتر را می دهد، خواندن عددی از جایی غیر از محدوده ذوب است. و حداکثر دمای عملیاتی ذکر شده در هر نقطه نزدیک به 1250 درجه سانتیگراد به هیچ وجه دمای عملیاتی نیست: حد سرویس مفید هر دو درجه در اتمسفرهای اکسید کننده بسیار کمتر از جامد آنها است و در جایی که سرویس گرم است و اکسید شدن کروم بالاتر در C-22 مزیت است و نه عیب.

نقطه ترکیب محدود ارزش جدا کردن از بقیه را دارد، زیرا بر آنچه به گواهی می رسد تأثیر می گذارد. توسعه‌دهنده بیان می‌کند که درجه در محدوده اعداد UNS قرار می‌گیرد، اما برای عملکرد بهبودیافته به ترکیب محدودتری تولید می‌شود. بنابراین، یک گواهی آسیاب که محدوده UNS را برآورده می‌کند، لزوماً ترکیب فشرده‌تری را که درجه برای آن ایجاد شده است، برآورده نمی‌کند، و سفارشی که فقط شماره UNS را نام می‌برد، آن را نشان نمی‌دهد.

سوالاتی که خریداران می پرسند

کدام یک در برابر خوردگی مقاوم تر است، C-22 یا C-276؟

بستگی به این دارد که محیط در حال اکسید شدن باشد یا خیر، و این تنها پاسخ مفید است. در همان محلول اکسید کننده کلرید، C-22 دارای دمای شکاف بحرانی 102 درجه سانتیگراد در مقابل 80 درجه سانتیگراد برای C-276 است، و در کلر مرطوب C-22 هیچ حمله ای در دمای 95 درجه سانتیگراد نشان نداد که در آن C-276 در فلز جوش و منطقه متاثر از حرارت در دمای 65 درجه سانتیگراد شکست خورد. در اسید نیتریک در 65 درصد جوش، C-22 با 134 میلی‌متر در سال در مقابل 888 برای C-276 کار می‌کند. در مقابل آن، C-276 در چندین وظیفه ساده اسید هیدروکلریک و سولفوریک در غلظت‌های بالاتر، که مولیبدن بالاتر آن مهم است، انتخاب بهتری است.

چرا C-22 مقاومت بهتری دارد اگر C-276 مولیبدن بیشتری داشته باشد؟

زیرا کروم و مولیبدن در برابر چیزهای مختلف مقاومت می کنند. مولیبدن در برابر اسیدهای احیا کننده و در برابر حفره شدن مقاومت دارد و کروم در برابر محیط های اکسید کننده مقاومت می کند. C-22 حدود 22٪ کروم و 13٪ مولیبدن دارد و C-276 حدود 16٪ و 16٪ دارد. توضیحات منتشر شده از C-22 مقاومت آن را در برابر محیط های آبی اکسید کننده از جمله کلر مرطوب و مخلوط های حاوی اسید نیتریک یا اسیدهای اکسید کننده با یون های کلرید، که کروم در حال کار است، مشخص می کند.

آیا C-22 برای خوردگی حفره ای و شکافی بهتر است؟

در ارقام مو به مو منتشر شده، بله. شکل شکاف واضح تر از این دو است. در محلول اکسید کننده کلرید هر دو مورد آزمایش قرار گرفتند، C-22 در بالای 150 درجه سانتیگراد در مقابل دقیقا 150 درجه سانتیگراد برای C-276 به سقف آزمایش حفره ای رسید، در حالی که دمای بحرانی شکاف 102 درجه سانتیگراد در مقابل 80 درجه سانتیگراد بود. توسعه دهنده همچنین درجه را تحت عنوان اینکه در مقاومت حفره ای برتر است منتشر می کند. توجه داشته باشید که هر دو شکل مربوط به آن راه حل آزمایشی است و سایر راه حل های آزمایشی مقادیر مطلق متفاوتی را ارائه می دهند.

کدام یک برای ساخت جوشکاری بهتر است؟

C-22، و این دلیل منتشر شده این دو درجه متفاوت است و ترجیح حاشیه ای نیست. در یک آزمایش کوپن جوش داده شده در محلول اسید سولفوریک اکسید کننده در دمای 150 درجه سانتیگراد، C-276 متحمل حمله شدید فلز پایه، فلز جوش و منطقه تحت تأثیر حرارت شد و تنها یک سوم ضخامت کوپن در منطقه تحت تأثیر گرما زنده ماند. C-22 حداقل حمله را نشان داد. C-22 همچنین در برابر تشکیل رسوبات مرزی دانه در ناحیه متاثر از حرارت جوش مقاومت می کند، که آن را برای اکثر کاربردهای فرآیند شیمیایی در شرایط جوشکاری مناسب می کند. هر دو گرید معمولاً به همین دلیل با پرکننده C-22 جوش داده می شوند.

آیا C-276 حداکثر دمای بالاتری نسبت به C-22 دارد؟

خیر. دو محدوده ذوب 1323 تا 1371 درجه سانتیگراد برای C-276 و 1357 تا 1399 درجه سانتیگراد برای C-22 هستند، بنابراین C-22 بالاترین را دارد. مقایسه ای که حدود 1350 درجه سانتیگراد برای C-276 و حدود 1250 درجه سانتیگراد برای C-22 ذکر می کند و آن را حداکثر دمای عملیاتی می نامد، مقایسه محدوده ذوب و برچسب گذاری اشتباه آنها است و نتیجه گیری از آن حاصل نمی شود. در جایی که سرویس داغ و اکسید کننده است، کروم بالاتر در C-22 یک مزیت است.

آیا می توانم یکی را جایگزین دیگری کنم؟

نه بر اساس نام خانوادگی، زیرا آنها آلیاژهای مختلف با کروم و مولیبدن متفاوت هستند و در جدول متوسط ​​بالا جای خود را عوض می کنند. باید جایگزینی در برابر محیط و دمای خاص انجام شود و شرایط جوش جدا از صفحه اصلی در نظر گرفته شود. نتیجه کوپن جوش داده شده منتشر شده نشان می دهد که جایگزینی انجام شده بر روی داده های فلز پایه به تنهایی می تواند تا حد زیادی اشتباه باشد، زیرا شکست در آن آزمایش در منطقه تحت تاثیر گرما بود و نه در صفحه.

خلاصه

C-22 و C-276 هر دو آلیاژهای نیکل-کروم-مولیبدن با تنگستن هستند و تفاوت بین آنها تجارت بین کروم و مولیبدن است. C-22 UNS N06022 با حدود 22 درصد کروم و 13 درصد مولیبدن است و هر جا که محیط در حال اکسید شدن باشد برنده است: دمای شکاف بحرانی 102 درجه سانتیگراد در برابر 80 درجه سانتیگراد، بدون حمله در کلر مرطوب تا 95 درجه سانتیگراد که در آن C-276 در برابر 61 درجه سانتیگراد در 65 درجه سانتیگراد، 8-276 میلیمتر در 65 درجه سانتیگراد شکست خورده است. % اسید نیتریک در حال جوش. C-276 UNS N10276 با حدود 16 درصد کروم و 16 درصد مولیبدن است و در غلظت های بالاتر، در چندین وظیفه اسید کلریدریک و سولفوریک ساده برنده می شود. دلیل وجود مجزای این دو گرید، جوش است: در محلول اسید سولفوریک اکسید کننده در دمای 150 درجه سانتیگراد، C-276 دو سوم ضخامت منطقه تحت تأثیر حرارت خود را از دست داد در حالی که C-22 به سختی مورد حمله قرار گرفت، و C-22 در برابر بارش مرزی دانه در آن ناحیه مقاومت می کند، به همین دلیل است که به عنوان فلز پرکننده برای هر دو استفاده می شود.

هر دو از چانگژو، جیانگ سو در صفحه، ورق، نوار، میله، سیم، لوله، لوله، الکترودهای پوشیده شده و شکل پوشش جوش، از کارخانه ای که دارای گواهینامه ISO 9001 است و توسط SGS ممیزی می شود، عرضه می شوند. محیط را با غلظت و دمای آن، وضعیت جوش قطعه، و اینکه آیا یک اکسید کننده می تواند در حین آشفتگی وجود داشته باشد، ارسال کنید، و انتخاب بین دو درجه از این سه واقعیت ناشی می شود.

مراجع

  1. بروشور Haynes International برای آلیاژ HASTELLOY C-22. منبع ترکیب شیمیایی اسمی، توصیف آلیاژ به عنوان یک گرید همه کاره نیکل-کروم-مولیبدن-تنگستن با مقاومت به خوردگی کلی بهتر نسبت به سایر آلیاژهای نیکل-کروم-مولیبدن از جمله C-276 و C-4 و آلیاژ 625، مقاومت در برابر اکسید کننده اکسید کننده حاوی اسیدهای اکسید کننده اسید نیتریک و محیط های آبی اکسید کننده و اسیدهای اکسید کننده نیتریک و ما. با یون های کلرید، توانایی مقاومت در برابر تشکیل مرز دانه در منطقه متاثر از حرارت جوش، به طوری که برای اکثر کاربردهای فرآیند شیمیایی در شرایط جوشکاری مناسب است، این بیانیه که درجه در محدوده UNS N06022 قرار می گیرد، اما به ترکیب محدودتری تولید می شود، جدول خواص فیزیکی شامل محدوده چگالی ذوب 69/37 سانتی متر از 69/37 تا 8 سانتی متر. 1399 درجه سانتیگراد و ضریب انبساط حرارتی، لیست مشخصات و استفاده از آلیاژ به عنوان سیم پرکننده آلیاژی و مواد مصرفی روکش جوش.
  2. همان منبع، دماهای خوردگی حفره ای بحرانی و بحرانی شکاف. منبع محلول آزمایشی 4 درصد کلرید سدیم با 0.1 درصد سولفات آهن و اسید کلریدریک در pH 2 که حدود 24300 ppm کلرید، 24 ساعت قرار گرفتن در معرض حفره و شکاف 100 ساعت با افزایش دمای 5 درجه، و مقادیر برای C-22، C-23، C-4، همه، C-23، C-4، و C-26، و C-26، و C-26، و C-26، C-26، و حدود 24300 ppm کلرید است. AL-6XN، 254SMO، 904L و نوع 316 نقل شده در بدنه.
  3. همان منبع، بخش پایداری حرارتی. منبع آزمایش کوپن جوش داده شده در اسید سولفوریک 11 درصد با 3.9 درصد سولفات آهن و سایر مواد شیمیایی در دمای 302 درجه فارنهایت یا 150 درجه سانتیگراد، تحت فشار بیش از حد اکسیژن، این بیانیه که C-276 متحمل حمله غیرعادی شدید فلز پایه، فلز جوش و منطقه متاثر از گرما شده است، تنها یک سوم ضخامت منطقه را تحت تأثیر قرار نداده است. C-276 به ندرت در رسانه های دیگر تا این حد مورد حمله قرار می گیرد و کمترین حمله به نمونه C-22 است.
  4. همان منبع، بخش فلزی پرکننده جوش مقاوم در برابر خوردگی، آزمایش‌هایی را که در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس در یک محلول اسکراب خارج از گاز سوزاننده شبیه‌سازی شده در طی 39 روز انجام شد، بازتولید می‌کند. منبعی برای مقایسه آلیاژ 625 فلز پایه جوش داده شده با پرکننده 625 در برابر همان فلز پایه جوش داده شده با پرکننده C-22، و برای فلز پایه C-22 و نتیجه جوش C-22، در محلول 3 مولار کلرید سدیم با 0.1 مولار کلرید آهن و 0.1 مولار فلوراید سدیم p1775 درجه فارنهایت در دمای p.
  5. همان منبع، جداول داده های خوردگی آبی مقایسه ای. منبع نرخ خوردگی جفتی C-22 و C-276 بر حسب میلی متر در سال ذکر شده در بدن، از جمله اسید نیتریک، کلرید آهن، پنتوکسید فسفر، اسید سولفوریک، اسید کلریدریک و اسید مخلوط و ردیف های کلرید، با توجه به اینکه این ارقام به طور متوسط 4 به 10 میلی متر در سال تبدیل می شوند. توسط 40.
  6. همان منبع، جداول ارزیابی میدانی. منبع مخزن راکتور منجر به 10 تا 15 درصد اسید سولفوریک با مواد جامد، حفره‌های خمیر و کاغذ و عمق شکاف‌ها، و سرعت مجرای خاموش کردن زباله‌های شیمیایی در بدن می‌شود.
  7. مقاله فنی بین المللی Haynes در مورد آلیاژهای HASTELLOY C-22 و C-276 در کلر مرطوب اشباع شده. منبع برای محیط آزمایش 3000 ppm کلرید تنظیم شده با pH 1.5 با اسید کلریدریک و گاز کلر در طی 30 روز با pH خروجی 0.9، موقعیت‌ها و دماهای کوپن، حمله یافت شده به C-276 در فلز جوش و منطقه متاثر از حرارت، عدم حمله به فاز 95 در دمای C-29 درجه سانتی‌گراد و عدم حمله به مایع در دمای 29 درجه سانتی‌گراد فاز، و نتیجه گیری منتشر شده مبنی بر اینکه C-22 به طور قابل توجهی در برابر محیط های مرطوب کلر مقاوم تر است.
  8. اطلاعات منتشر شده برای آلیاژ HASTELLOY C-276. منبع برای محدوده ذوب 1323 تا 1371 درجه سانتی گراد، چگالی 8.89 گرم بر سانتی متر مکعب، ضریب انبساط حرارتی، مقاومت الکتریکی، و دماهای بحرانی حفره و شکاف در کلرید آهن اسیدی شده مورد استفاده در جاهای دیگر